Haber

ABD’de Filistin’e destek için düzenlenen 10 bin kişilik protestoya Teksaslı kovboylar dikkat çekti

ABD’nin Teksas eyaletinde Filistinlilere destek amacıyla düzenlenen protestoya yaklaşık 10 bin kişi katıldı. katili göster İsrail Ayrıca bunun, Filistin’in işgali başladığından bu yana Teksas’ta düzenlenen en büyük Filistin yanlısı miting olduğu belirtildi. Kalabalığın ortasında Teksaslı kovboyların da olması dikkat çekti.

Teksaslı Kovboylar Atlarıyla Protestoda

Katılmak İsrail‘ile ilgili Gazze Teksas’ta devam eden işgali protesto etmek için bir araya gelen kalabalık grubun ortasında Teksaslı kovboyların atlarıyla birlikte protesto alanına girmesi dikkat çekti. Çok sayıda Teksaslı kovboy, ellerinde Filistin bayraklarıyla atlarıyla protestocuların yanına gelerek slogan atmaya başladı.

PROTESTOCULAR SON VERMEYE DAVET EDİYOR

Öte yandan protestocular ateşkes ve siyasi sorumluluk çağrısında bulunarak Teksas Valisi Greg Abbott ve ABD Başkanı Joe Biden’ı soykırım ve suç ortaklığıyla suçladı. Abbott, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya desteğini göstermek için 2 Kasım’da İsrail’i ziyaret etti.

FİLİSTİN’DE SON DURUM

İsrail’in 37 gündür yoğun saldırı altında tuttuğu Gazze Şeridi’nde hayatını kaybedenlerin sayısı 11 bin 180’e yükseldi. Baskınlarda 198 sağlık çalışanı, 20 sivil savunma görevlisi ve 49 gazeteci hayatını kaybetti. Ayrıca saldırılarda yaralananların sayısı da yüzde 70’i kadın ve çocuk olmak üzere 28 bin 200’e yükseldi.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

habersulusaray.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu