Haber

Giresun’da seçim sevinci “Giresun’u karşıladı”

Giresun’da seçim sevinci “Giresun’u karşıladı”

GİRESUN – Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunda kesin olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kemal Kılıçdaroğlu’nu geçmesinin ardından Giresun halkı sokaklara dökülmeye başladı. Ellerinde Türk Bayrağı, AK Parti ve MHP bayrakları bulunan partililer, meşaleler yakarak davul ve zurnalar eşliğinde Giresun’u selamladı.

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2. Tur, Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın rakibi Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu geçmesinin ardından Giresun halkı sokaklara döküldü. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. Ellerinde AK Parti, MHP ve Türk bayrakları bulunan partililer, Atatürk Meydanı’nda coştu. Araç konvoylarının da başladığı kentte, partililer meşaleler yakılarak ve çalan müzik eşliğinde hoşgeldin oynadı.

-Başkan Şenlikoğlu: “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”

Cumhur İttifakı’na bağlı parti üyeleri ve milletvekilleri Atatürk Meydanı’nda kurulan platformda vatandaşları selamlarken, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı konuşmada Yeni Türkiye Yüzyılı’nın başladığını söyledi.

Başkan Şenlikoğlu yaptığı konuşmada, “Bu gece tüm mazlum ve mazlum milletler seviniyor, sevinmek en doğal hakkımızdır. Bu gece Türkiye’nin Asrı başlıyor, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bugün bir mesaj göndererek. tüm düşmanlara, 13. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı oturttunuz, “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dedi.

Konuşmaların ardından vatandaşlar müzik ve havai fişek gösterileri ile kutlamalarına devam etti.

babaeskihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu