Haber

İstanbul’da Korsan Taksilerle Göçmen Kaçakçılığı Yapan 11 Şüpheli Tutuklandı

İstanbul polisinin şüpheli mevkilerdeki Türk vatandaşlarını ve düzensiz göçmenleri korsan taksilerle sınır illerine taşıyan zanlılara yönelik düzenlediği operasyonda 11 zanlı tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü gruplarının yaptığı çalışmada, şüpheli duruma düşen Türk vatandaşları ve yabancıların korsan taksi yöntemiyle sınır illerine götürüldüğü belirlendi.

Yurt dışına çıkış güzergahlarında korsan taksiyle nakliye yapan zanlıları teknik ve fiziki takibe alan polis, tespit edilen araçların plakalarının büyük bir kısmının Türkiye’nin kullanımına ayrılmış “MA ve MZ” harf setinden olduğunu belirledi. yabancılar

Çalışmaların ardından arızaları deşifre etmek amacıyla harekete geçen ekipler, çeşitli tarihlerde düzenledikleri operasyonlarda 40 zanlıyı yakaladı.

Düzensiz 11 göçmen kaçakçılığı yapan zanlılara operasyon

İstanbul’da düzensiz göçmenlerin korsan taksilerle taşınmasıyla ilgili çalışmalarını sürdüren ekipler, 11 farklı göçmen kaçakçılığı hareketi organize ettikleri belirlenen bazı şüphelileri belirledi.

Şüphelilerin korsan taksileri kullanarak düzensiz göçmenleri ve ülkede çeşitli suçlardan aranan veya ağırlaştırılmış cezaları olan kişileri sınır illerine taşıdıklarını belirleyen ekipler, 7 ilçede eş zamanlı operasyonda 11 zanlıyı daha yakaladı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen 51 zanlıdan 11’i tutuklanırken, 4’ü denetim kararları uygulanarak serbest bırakıldı.

Operasyonlarda gözaltına alınan 36 yabancı uyruklu kişi, yurt dışı işlemleri için Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu