Ekonomi

İTO Lideri Avdagiç’ten depremzedelere öncelikli davet

İTO, Atatürk Havalimanı THY Kargo binasında yer alan İTO Deprem Uyum Merkezi’nin faaliyetlerini kesintisiz sürdürdüğünü belirterek, merkeze yanaşan tırlara yüklenen yardım malzemelerinin iki şekilde sağlandığını bildirdi.

İTO üyeleri, ürettikleri veya satın aldıkları ihtiyaç malzemelerini doğrudan merkeze gönderirler. Ayrıca İTO, devletin ilgili kurumlarına uygun olarak belirlenen tüm güncel ihtiyaçları satın alarak TIR ve kargo uçakları ile bölgeye gönderiyor.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Sınıflandırdığımız yardımlar bugüne kadar 82 tır ve 8 uçakla bölge illerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştı. Güncel ihtiyaçları sürekli takip ederiz. Bölgede ihtiyaç duyulan yeni ihtiyaçlar hakkında ilgili kurumlardan bilgi almaya devam ediyoruz.

İTO Lideri Şekib Avdagic, “Yardımlarımızı ihtiyaçlara göre yapıyoruz. Bunun için hem Valiliğimiz hem de depremden etkilenen bölgenin vali ve kaymakamları olmak üzere AFAD ile tam koordinasyon halinde çalışıyoruz. Deprem bölgesindeki ihtiyaçlar devam ediyor ve elbette devam edecek. Yeşilköy’de bulunan İTO Deprem Koordinasyon Merkezimize ayni malzeme bağışı bekliyoruz” diye yardım davetini yineledi.

Bölgede hem deprem anında hem de sonrasında gerekeni yapmak için seferber olduklarını belirten Avdagic, “İş dünyası olarak üzerimize bir görev daha düşüyor. Üyelerimizi, depremde zarar gören ve başta İstanbul olmak üzere çeşitli illere yerleşen depremzedelere istihdamda öncelik vermeye davet ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu