Haber

Mersin’de bademcik ve geniz eti ameliyatı olan bir kişinin ölümüne soruşturma

Mersin’de özel bir hastanede geçirdiği bademcik ve geniz eti ameliyatından 17 gün sonra hayatını kaybeden kişinin ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

İddiaya göre, Almanya’da yaşayan Muammer Aydoğdu (55) tatil için geldiği Mersin’de nefes almakta zorlanınca kentteki özel bir hastaneye başvurdu.

26 Aralık’ta bademcik ve geniz eti ameliyatı geçirdikten sonra taburcu olan Aydoğdu, ameliyattan 17 gün sonra hayatını kaybederken, kız kardeşi Songül Yıldırım ve yakınları, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Şikayet üzerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından özel hastane hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Abla Songül Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, kardeşinin operasyon sonrası kanama geçirdiğini söyledi.

Yıldırım, kardeşinin kanamasının ardından 5 gün daha aynı hastanede tedavisinin sürdüğünü belirterek, şunları söyledi:

“Daha sonra konuta geldik ama kardeşim yine kanadı. Hemen ambulansı ve kardeşimin doktorunu aradık. Doktor ambulans doktoruna onu kendisine getirmesini söyledi. Kabul etmediler ve Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine götürdük. .Biz gittikten sonra doktor geldi kendi hastanesine götürmek istedi.Doktor kardeşimi ikna edip kendi arabasıyla özel bir hastaneye götürdü.O hastaneye gittik.Gömleğini çıkardı ve ardından bir ara yanımıza geldi ‘hastayı kaybettik’ dedi. Yaşadıklarımıza şaşırdık” dedi.

Aydoğdu’nun yeğeni Haydar Yıldırım da doktorun ölüm haberini verdikten sonra ortadan kaybolduğunu ve kendisini bir daha hiç görmediklerini iddia etti.

haber-golkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu