Haber

MLKP üyesi sanığın yargılanmasına başlandı

Terör örgütü MLKP’ye yönelik Eskişehir merkezli operasyonda tutuklanan şüphelinin yargılanmasına başlandı.

Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın tamamlanmasının ardından 10 şüpheli hakkında yeni iddianame hazırlandı.

Hakkında 115 sayfalık iddianame hazırlanan Müslüm Koyun için “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi.

Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Müslüm Koyun da salonda hazır bulundu.

Kimlik tespitinin ardından savunmasını yapan sanık Müslüm Koyun, “Üye olduğumuz hiçbir grup, katıldığımız hiçbir eylem ve faaliyet yasa dışı veya terörle bağlantılı değildir. Dosyada MLKP ile ilişkilendirebileceğim hiçbir şey yok. Tahliyemi ve beraatımı talep ediyorum.”

Terör örgütü MLKP’ye yönelik 30 Nisan’da merkezi Eskişehir olmak üzere 8 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 3’ü Yeşil Sol Parti’den (YSP) milletvekili adayı olan 10 şüpheli gözaltına alındı. 3 Mayıs’ta sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüphelilerden YSP’nin eski milletvekili genel seçimlerinde 3. sıradaki milletvekili adayı Müslüm Koyun tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu