Ekonomi

Yılbaşı alışverişi yapacaklara ‘merdiven altı ürün’ uyarısı

TESK Başkanı Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19 salgını sonrası artan eser fiyatlarının tezgah altı üretim yapan fırsatçıları ortaya çıkardığına dikkat çekti.

Son kullanma tarihi yaklaşan ve bozulma aşamasına gelen bazı eserlerin sıfır eser olarak raflara kaldırılıp indirimli fiyatlarla satıldığını vurgulayan Palandöken, “Vatandaşların uygun fiyatlı ürünlere yönelmesi sahte, sahte, kalitesiz ürünlerin artmasına neden olurken” dedi. Gıda ürünlerinde özellikle kalite ve tağşiş, dolandırıcıların eline de geçiyor.” değerlendirmesini yaptı.

Palandöken, yılbaşında vatandaşların tezgah altı üretime karşı dikkatli olması gerektiğini belirterek, özellikle kilogram fiyatı yüksek işlenmiş et, süt ve süt ürünleri ile son kullanma tarihi geçmiş veya bozulmak üzere olan ürünlerin satışa sunulduğunu sözlerine ekledi. indirimli satılıktır.

“Ucuz diye bilinmeyen yerlerden alışveriş yapılmamalı”

Üretim maliyetleri düşünüldüğünde bu işlerin piyasada belli bir fiyatının olduğunu belirten Palandöken, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımız yılbaşında daha ucuza alışveriş yapmak isterken merdiven altına inip sağlıklı olmasın. Vatandaşlarımız alışveriş yaparken sağlığını düşünmeli ve sadece ucuz denen yerlerden alışveriş yapmamalı. Bunun yerine mahallemizden alışveriş yapmalıyız.” imalat, temizlik ve hijyen belgeleri olan esnaflar tercih edilmelidir.Bu yılbaşı kaliteli ve sağlam alışverişin adresi mahalledir.Esnafımız.Sebze ve meyveler manavdan, kuruyemiş kuruyemişten alınmalıdır. kasaplardan şarküteri ürünlerini, pastane esnafından pasta ve tatlıları, züccaciyeden ikram ürünlerini, çiçekçiden çiçekleri temin eder.Esnafımızın yemediği işi müşterisine satmayacağı bilinmelidir.Vatandaşlarımız gıda maddeleri ile ilgili şüpheli durumları yetkililere bildirmekten çekinmemelidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu