Ekonomi

Deprem bölgesinde fiyatları 65 ile 130 bin TL arasında değişen konteyner evler tükeniyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan iki büyük depremin vurduğu Malatya’da konteyner evlere ilgi arttı. Fiyatları 65 ile 130 bin TL arasında değişen konteyner evler tükeniyor. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki büyük depremden etkilenen 11 ilden biri olan Malatya’da konteyner konut ve prefabrik yapılara ilgi arttı.

3 binden fazla binanın yıkıldığı ve yaklaşık 43 bin binanın hasar gördüğü Malatya’da kent tarihinde görülmemiş bir yıkım yaşandı, vatandaşların öncelikli tercihi olan konteyner evler ve prefabrik yapılar tükeniyor.

Konteyner ev ve prefabrik yapı üreticisi Deniz İnce, fiyatları 65 ile 130 bin TL arasında değişen konteyner evlere olan talebin fazla olması nedeniyle siparişleri yetiştirmekte zorlandıklarını, konteyner evlerin çok yoğun olmasından dolayı taleplerin fazla olduğunu söyledi. çadırlardan daha sağlıklı.

“Malatya’da üretiyoruz”

Özsan Sanayi Sitesi’nde üretim yaptıklarını belirten İnce, “Konteyner evlere yoğun ilgi var ve siparişleri yetiştirmeye çalışıyoruz. Konteyner evler çadırlara göre daha sıcak ve sağlıklı olduğu için talep artıyor. Yardımcı olmaya çalışıyoruz. Site tipi konteynerler 60-65 bin TL aralığında.”Tuvalet, banyo ve mutfak dolaplı konteynerlerin fiyatları 80-85 bin TL aralığında. Talebe göre her büyüklükte yapı hazırlayabiliyoruz” dedi.

“Deprem satışlarımız çok arttı”

KDV oranlarını değiştiren yeni düzenlemeyle ürünlerde indirime gittiklerini belirten İnce, “Depremden sonra konteyner yapılar çok arttı. KDV oranlarının düşmesiyle birlikte birçok işte indirime gittik. Halkımız görüyor. fiyatlar internette 25-30 bin tl civarında firmalar kargo ücretini gönder biz çalışıyoruz para gönderelim diyor ama iş yok bu noktada vatandaşımızı uyarıyoruz ama tüketiciyi kandırmakta çok başarılılar .

160 ila 170 bin TL arasında değişen çeşitli işler için sipariş aldıklarını kaydeden İnce, yaşam standardı yükseldikçe fiyatların da arttığını söyledi. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu