Haber

İYİ Partili Aytun Çıray’dan akıl almaz sözler: İzmir’deki akım sahte, Akşener bunu bilerek meşru kabul etti

İYİ Parti’nin milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sunmasına saatler kala dikkat çeken bir gelişme yaşandı. GEZEL Partisi Genel Lider Başdanışmanı Aytun Çıray dün gece milletvekili adaylığından çekildi.

“AVUKATLIK ADAYLIĞIMDAN FERAGAT EDİYORUM”

Haberi sosyal medyadan duyuran Çıray, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “14 Mayıs’tan sonra Türkiye’ye farklı gerekçelerle katkı sağlamak ümidiyle İYİ Parti milletvekilliği adaylığımdan vazgeçiyorum. Muhterem Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de cumhurbaşkanı olması için. ve krizden sonra barajın altına düşen oylarımızı artırmak için çok çalışacağım. Yaşasın Atatürk!”

“AKŞENER BİLE MEŞRU KABUL EDİLMİŞTİR”

Çıray, İzmir’deki trend anketinin bugün “uydurma” olduğunu paylaştı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e de sitem eden Çıray, şu ifadeleri kullandı:

“Konumuz bu değil… Ama… İzmir 2. Bölge’de dürüst bir trend anketi yapılsaydı, kayıtlı üyelerin ankete göre sıralaması şu şekilde olurdu: 1. Aytun Çıray %65,7 2. H. Kırkpınar %15.63 Harputlu %8.6 4. Yavuz Adar %6.2 Bizim asıl iddiamız farklı ama… Burada da göreceksiniz ki İzmir İl Özel İdaresi’nin imzalarıyla eğilimin sahte olduğunu Akşener Bey bilerek kabul etti. meşru… Bugün buna göz yumarsanız, yarının yönetiminin AKP’den farkı olmaz.”

arachaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu