Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘NATO ve Batı’nın Güvenlik Doktrinleri’ Konulu Söyleşiye Ev Sahipliği Yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Ankara Politika Merkezi ve Dış Politika Enstitüsü ile ortaklaşa düzenlenen ‘NATO ve Batı’nın Güvenlik Doktrinleri’ konulu söyleşiye ev sahipliği yaptı. ODTÜ Öğrenci Çalışma İstasyonu’nda gerçekleştirilen söyleşiye çeşitli illerden 75 üniversite öğrencisi katıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara Siyaset Merkezi ve Dış Politika Enstitüsü’nün ortaklaşa düzenlediği ‘NATO ve Batı’nın Güvenlik Doktrinleri’ konulu söyleşiye ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin siyasi ve ekonomik olarak nasıl etkilendiği ve nasıl gün yüzüne çıkabileceğine dair sohbetin moderatörlüğünü eski Büyükelçi Hüseyin Diriöz yürütürken; Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Eski NATO Temsilcisi Fatih Ceylan ve Ukrayna Eski Büyükelçisi Dr. A. Bülent Meriç de katılımcılar arasında yer aldı.

Emekli Büyükelçi Fatih Ceylan, “Öncelikle burayı tahsis eden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etmek istiyorum. Bugün bu etkinliğin ana teması Batı’yı, ardından NATO’nun güvenlik stratejilerini ele almak ve gelişmeleri kısaca incelemektir. Bu çerçevede küresel ölçekte gerçekleşiyor. Bunu aslında öğrencilerimizle birlikte yapmak olağan bir şey” dedi.

ABB Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Aile Yaşam Merkezleri Şube Müdürü Şinasi Örün, şunları söyledi:

“Dış Politika Enstitüsü işbirliğiyle ODTÜ Kütüphane İş İstasyonu’nda Başkentli vatandaşlar ve öğrencilerle ‘NATO ve Batı’nın Güvenlik Doktrinleri’ konulu söyleşi sırasında bir araya geldik. Taşımaya devam edeceğiz. programları artık farklı lokasyonlarda yayınlayacak.”

Kaynak: ANKA / Yerel

saray-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu