Haber

TikTok’taki meydan okuma 13 yaşındaki çocuğun ölümüne neden oldu

ABD’nin Ohio eyaletinde 13 yaşındaki Jacob Stevens, “Benadryl Challenge” adlı meydan okumayı gerçekleştirmek için aşırı dozda ilaç aldı. Solunum cihazına bağlanan çocuk altı gün sonra öldü.

ABC6 haber sitesine konuşan Stevens’ın annesi Dianna Stevens, “Oğlumun yaşadıklarını başka hiçbir çocuğun yaşamaması için her şeyi yapacağım” derken, baba Justin Stevens, oğlunun ilaç alırken yanında arkadaşları olduğunu belirtti. yüksek dozda ilaç kullandığını ve TikTok yarışmasını gerçekleştirmek için arkadaşlarının oğlunun fotoğraflarını çekmesiyle durumunun kötüleştiğini söyledi.

AİLE KONGRE ÇAĞRISI: BU İLAÇLARA YAŞ SINIRI GETİRİN

Aile, çocuklarının ölümünden sonra antihistaminikler alarak ABD Kongresi’ne Benadryl gibi anti-alerjik ilaçların satın alınmasına yaş kısıtlaması getirmesi için baskı yapmaya çalışıyor. Oğlunun durumuyla ilgili açıklama yapan Justin Stevens, oğlunun o gün 12-14 ilaç aldığını ve bu dozun vücuduna fazla geldiğini söyledi.

Stevens’ın arkadaşlarının paylaştığı görüntüde, 13 yaşındaki çocuğun TikTok’ta challenge yaptıktan sonra nöbet geçirmeye başladığı görüldü. (DIŞ HABERLER)

almusajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu